8 Şubat 2018 Perşembe

Hastane Odası Süslemelerimiz


Aslında böyle bir hazırlık içine girip girmeme konusunda çok kararsızdım. Üstelik bir sorunumuz vardı ki, henüz ismine karar verememiştik. Ben Batu ile birlikte ikinci bir isim koymak isterken eşim tek ismi olmasını istediği için bebeğimizin adı nihayet Batuhan olmasına karar vermiştik ;) Düşündüm taşındım, Batuhan'ı öyle hiçbir hazırlık yapmadan karşılamak içime sinmedi. 


Neyse artık isim de belli olduğuna göre bir takım hazırlıklar yapmaya da başlayınca iş başa düştü, herşeyi son dakika izne ayrıldığım hafta, ki bu doğumdan önceki son haftaymış, apar topar hallettim ;)

Istanbul'da olsa bu gibi hazırlıkların adresini Eminönü olduğunu bilmeyen yoktur da Ankara'da nereye gideceğimi bilmiyordum (ki  Ulus'muş sonradan öğrendim, onun da detaylarını yazarım yine) açıkçası ben de hazırlıkların çok büyük bir kısmını Instagramdan yaptım. 


Son zamanlarda internette gördüğüm beş yıldızlı balo salonlarını aratmayan hastane süslemeleri pek benim tarzım değildi açıkçası... Ben bu süslemelerin bir bebeğe yakışacak naiflikte olmasını tercih ediyordum ve kendimizce ufak, basit bir hastane masası hazırladık.

İşte bizim hastane süslemelerimiz
Batuhan kendisini karşılamaya gelen misafirlerine küçük hatıralar hazırladık.
Gelelim detaylara...


İlk olarak üzerinde Batuhan'a kavuşma şükrümüzü paylaştığımız bir hadisin yazılı olduğu magnetlerimizi Instagram'da görüp beğenip yaptırmıştık. Çok hızlı ve paketlemelerini bile özenle hazırladıkları için çok beğendim.

Kalıcı bir hediye olmasını istediğimizden minik birer sukulent armağan ettik. Sukulentlerimiz yine Instagram haberleştik ve çok çok memnun kaldım. 


Küçük misafirlerimiz için ise şeker 🍭 tarzı bişeyler düşünmüştüm başlangıçta ama sonra bu minik 🐴 atları görünce bayıldım ve kalem kutularını süsleyecek bu minik atlardan satın aldım... Çok sevdim...İkram olarak da tabi ki lohusa şerbeti ve çikolatalarımız vardı... Şerbetimiz anneanne 👵 ellerinden, çok güzeldi... İlk kez kendi doğumumda içtiğim bu şerbete bayıldım 😍 Çok sevdim gerçekten de...Şerbet bardaklarını Ulus'tan aldığımız fiyonklarla süsledik, bence çok şık oldular. Şerbetliğimize de dantelli kurdeleler ile renk kattık. 

Masaya ayrıca Batuhan'a aldığımız ilk oyuncaklar ve Batuhan'ın odasına ait aksesuarlarından da maviş bir şeyler ekleyince tam gönlüme göre bir hazırlık oldu... Hastanede bu hazırlıkları ise Batuhan'ın yengesi ve kuzeninin zevkli ve marifetli elleri hazırladı, onlara da tekrar teşekkür ederiz.

Umarım bebek bekleyenlere hazırlıklarımız fikir verir ...
Hoşgeldin Batuhan !


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...